Divadelná jar v Rabči má za sebou prvé predstavenie

Divadelná jar v Rabči má za sebou prvé predstavenie

Kultúrna komisia obce Rabča, starosta obce a naši poslanci pripravili pre nás neobyčajnú ponuku, ktorá dostala názov Divadelná jar v Rabči. Pripravené sú tri divadelné predstavenia, ktoré sa konajú vždy v prvú nedeľu v mesiaci.

Jedno je, dá sa povedať, že úspešne, za nami. Bláznivú frašku Michaela McKeevera Hviezdne maniere sme videli v prvú marcovú nedeľu, v podaní Veselého ešte naivného divadla VENDO zo Štefanova nad Oravou. Dej hry sa odohráva v období druhej svetovej vojny v prostredí prestížneho hotela Palm Beach Royal, kde sa má konať benefičný koncert. Hlavnými hosťkami programu sú dve známe spevácke hviezdy, ktoré aj vďaka svojim vrtochom spoľahlivo plnia sály a pokladne organizátorov. Claudia McFaddenová a Ahéna Sinclairová sa tak veľmi neznášajú, že v prípade vzájomného stretnutia by neváhali použiť aj fyzické násilie. Tu vzniká pomerne ťažko riešiteľný rébus pre organizátorov a riaditeľa hotela... Ako ubytovať tie dve fúrie, aby sa nestretli? Každá má svoje meniere, každá vyžaduje luxus najvyššej hodnoty... Riaditeľ hotela má premyslený plán. Ten však hneď na začiatku beznádejne zlyhal, keď sa obidve hviezdy nedorozumením ubytujú v jednom apartmáne. V momente, keď už divák nemôže obsedieť a hra mu začína pripadať nudná, prichádza zaujímavé, nečakané rozuzlenie.

Prvé predstavenie Divadelnej jari v Rabči si nenechali ujsť diváci všetkých vekových kategórií, aj deti. Kinosálu kultúrneho domu zaplnilo 110 divákov. Za skvelé herecké výkony si divadlo VENDO vyslúžilo v Rabči standing ovacion a okamžité pozitívne hodnotenia na sociálnych sieťach.

Veronika Bolibruchová

Divadlo1